Jesteś tutaj

Zapraszamy przedsiębiorców, pracowników firm, księgowych na szkolenie: pt. „Zmiany w podatku od towarów i usług 2014-2015”

które odbędzie się 04-05 grudnia 2014 roku w budynku Stowarzyszenia Ostrzeszowskie Centrum Przedsiębiorczości ul. Przemysłowa 27, 63-500 Ostrzeszów.

 

Czas trwania szkolenia: 2 dni w godzinach 10:00-17:00, łącznie 14 godzin.
Cena szkolenia: 300,00 zł brutto/uczestnik szkolenia.
W cenie szkolenia zapewniamy komplet materiałów dydaktycznych, poczęstunek oraz zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.
Szkolenie poprowadzi Pani Małgorzata Rzeszutek – doradca podatkowy, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, doktorantka w zakresie prawa handlowego, specjalista w prawie podatkowym i dziedzinach pokrewnych. Wiedza i doświadczenie to ponad 6-letnia praktyka w spółkach audytorskich, praca dydaktyczna w szkołach wyższych oraz przeprowadzanie audytów podatkowych w spółkach podlegających badaniu sprawozdań finansowych. Autorka publikacji w zakresie podatku dochodowego i podatku VAT.

 

Formularz zgłoszeniowy, szczegółowy program szkolenia dostępne są na stronie www.socp.info.pl oraz w biurze Stowarzyszenia OCP.

Podstawowe zagadnienia szkolenia:
Zmiany w VAT uchwalone oraz planowane na 2015 rok:nowa procedura małego punku obsługi w zakresie VAT obowiązująca w Polsce i w UE od 1 stycznia 2015 r., zmiany w zakresie odliczania VAT od zakupów wykorzystywanych do celów mieszanych, likwidacja niektórych zwolnień związanych usługami finansowymi i ubezpieczeniowymi, zmiany dotyczące ulgi za złe długi oraz zasad dokonywania korekt w przypadku, gdy dłużnik jest w trakcie postępowania upadłościowego lub w trakcie likwidacji, odwrotne obciążenie zmiany.

  1. Kasy fiskalne.
  2. Bieżące problemy związane z rozliczeniem VAT w 2014 r.:

zmiany w zakresie odliczenia VAT w 2014 od zakupu samochodów oraz wydatków eksploatacyjnych związanych z ich użytkowaniem, zmiany dotyczące powstania obowiązku podatkowego w 2014 r. i najnowsze interpretacje organów podatkowych w tym zakresie, nowe zasady stosowania zwolnień dla dostawcy tzw. towarów używanych, ważne zmiany w zakresie rozliczenia podatku naliczonego, problematyka fakturowania w 2014 r., transakcje międzynarodowe – najważniejsze zagadnienia. Program szkolenia może zostać dostosowany do potrzeb zgłaszających. W takim przypadku prosimy o wpisaniu na formularzu zgłoszeniowym informacji jakie zagadnienia wykładowca powinien omówić.

Na zgłoszenia czekamy do 26  listopada 2014 r. do godziny 14.00
Zapraszamy !